Hotel Western park v Boskovicích hodnocení
---------------------------------------------------------------------------------------------- Tracking Code: Standard (Asynchronous) "Boskovice Western" Insert the code below on: https://www.youtube.com/user/Western643 ----------------------------------------------------------------------------------------------

Městečko

Westernové městečko Boskovice

Pouhých 36 km severně od Brna se nachází jedno z turisticky nejnavštěvovanějších míst jižní Moravy - unikátní Westernové městečko Boskovice. Vybudované bylo v opuštěné pískovcovém lomu. Jeho vznik se datuje do roku 1994. Za tu dobu ho navštívilo více jak milion návštěvníků. Autentické prostředí Divokého západu zcela pohltí všechny malé i velké návštěvníky.

Celodenní program nabízí spoustu zábavy nejen pro rodiny s dětmi, školní výlety a firemní akce. Jsme tady pro všechny, kdo mají chuť se bavit nebo přijet na romantickou dovolenou. V areálu parku naleznete spoustu zákoutí, ve kterých se skrývají atrakce pro děti i dospělé. V saloonech ochutnáte místní speciality. Přímo v areálu se kromě pravidelných akcí konají i speciální víkendové akce, country bály, kabarety, koncerty a galavečery. Westernové městečko Boskovice patří mezi TOP VÝLETNÍ CÍLE JIŽNÍ MORAVY. Nedaleko se nachází významná krajinná oblast Moravský Kras se světoznámými jeskyněmi a propastí Macocha.


Základní informace

Rozloha:

Vlastní území - 139 000 m2, propachtováno od domorodců - 31 000 m2.

Měna:

Boskovický dolar. 10 BD (Bo$) = 10 CZK. Na území městečka se nachází směnárny v dostatečném počtu. Při platebním styku není akceptována jiná než místní měna. Směnárenské služby nejsou zpoplatněny. Přebytek dolarů je bez problémů opět možno bez poplatku směnit zpět. Dolary jsou raženy z kvalitních mincovních bronzů a menší hodnoty se často stávají pěkným suvenýrem, nebo součástí numismatických sbírek.

Povrch:

V centrální části nalezneme převážně písčitý, skalnatý a hodně členitý terén. Průměrná nadmořská výška dosahuje 400 metrů nad mořem. Jih území pokrývají zelené pastviny, východ a sever hluboké lesy, převážně borové a smrkové. Na východ od území se rozprostírá vodní nádrž Vraťkovská přehrada. Ze západu ve vzdálenosti cca 4 km se nachází civilizace - město Boskovice, místní hřbitov a překladiště komunálního odpadu.

Zvláštnost:

Výskyt nosorožíka kapucínka (Oryctes nasicornis).

Obyvatelstvo:

Velice mírumilovné, gramotnost 99%.

Počet majitelů metru čterečního (občanů):

Ke 30.4.2016 328 a stále roste.

HDP na hlavu v roce 2017:

ČR - 25 900 USD.

Průmysl:

90% turistický ruch, 5% obchod, 5% zemědělství.

Zemědělství:

Využívá permakulturní principy.

Etnické rozložení:

Češi, Moraváci, Slezané. Menšiny: Slováci, Ukrajinci, Indiáni…

Víra a vyznání:

Multikulturní. Dle místní filosofie má každý člověk právo na život, svobodu a sledování svého osobního štěstí. Neuznává se extremismus v jakékoli podobě.

Vízová povinnost:

...

Zvláštnost:

Při pobytu na území je vyžadována dobrá nálada, pozitivní přístup a úsměv na tváři. Všichni návštěvníci i obyvatelé si bez rozdílu tykají. Ve městě je zřízena zvláštní pořádková jednotka, takzvaní Maršálovi muži, kteří dohlíží nad dodržováním těchto zásad. Škarohlídi a potížisté jsou umisťováni do cely, případně vyhoštěni z města.

Školství:

Lesní školka, Walsfdorská škola, vzdělávací program Univerzita Dexra Jagera, praktické vzdělávací centrum pro mládež Úspěch, permakulturní a environmentální zaměření.

Zřízení:

Oficiálně společnost s ručením omezeným v čele s jednatelem. Ve skutečnosti kmenové zřízení. Vládne rada starších a rozhoduje na základě přirozených a přírodních zákonů. Je také povoleno rozhodnout na základě takzvaného selského rozumu.